DORYSOWANKA PLENEROWA-OPAKOWANIOWA

Wędrując po okolicy i wokół domu napotykamy różne widoki, nie tylko piękną zieloną trawę i kwiaty, ale czasami gruz i śmiecie. I te przykre widoki można wykorzystać do twórczej zabawy.


A do zabawy potrzebujemy wymyte opakowania, na przykład po warzywach, soli do kąpieli lub szklany słoik oraz pisaki do rysowania po szkle [lub zwykłe markery].
Wybieramy jakiś kawałek podłoża i nakrywamy go pojemnikiem.


Do ukrytych wewnątrz pudełka elementów dorysowujemy nowe, wymyślone .

Emil do kawałka cegły dorysował kolorowe okna i stworzył dom, do zardzewiałej śrubki dorysował plątaninę liści i gałęzi i już stało drzewo, w roku biały kamień przemienił się w uśmiechnięte słonko. Gotowy widoczek z ciekawością podnosił do góry, porównując z przedmiotami na ziemi.


Bawiliśmy się dalej i użyliśmy szklanego słoika, którym Emil nakrył młodą roślinkę.
Zarysował cały słoik na czarno [ z wyjątkiem małego okienka] bo zrobiła się noc i roślinka poszła spać. Podniósł słoik i już był ranek.Do pojemnika po soli wrzuciliśmy kawałki gruzu i roślinkę.Stworzyliśmy malutki ogródek, zamknięty w butelce.


Emil dorysował na ściankach butelki "Murzynkę Bambo", której kręcone włosy zakryły większość krajobrazu.A tak, bawiłam się z dziećmi na podobnych warsztatach.


Share this:

, , ,

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...