SKARBY EMILA


Podczas odwiedzin u babci jak zwykle naszym ulubionym zajęciem jest buszowanie po "Graciarniach".
Jeździmy po okolicy, podziwiamy przyrodę, architekturę i wyszukujemy miejsca z rzeczami z odzysku. Takie miejsca najlepiej charakteryzuje nazwa jednego z przybytku : "Graty do chaty" :)
Emil szpera już jak stary wyjadacz i szybko wyłapuje interesujące go przedmioty.


Teraz jest to oczywiście sprzęt elektroniczny i tym podobne urządzenia dające się podłączyć do baterii lub zasilacza lub dające się rozkręcić na części urządzenia AGD.


W jednym takim "cudownym" miejscu [ obok pięknego pałacu z folwarkiem], znaleźliśmy całą górę sprzętu elektronicznego. Postanowiłam nabyć kilka egzemplarzy do "celów naukowych".
Bardzo miły pan zainteresował się tym, co Emil zrobi z tymi nabytkami. Po mojej opowieści na temat Emila zainteresowań, pan polecił nam abyśmy zabrali wszystko co chcemy z tej dużej hałdy.
To dopiero była radość :)
Samochód został wypełniony gratami po dach.
Dojechaliśmy do domu i od razu Emil ruszył do przeglądu swoich nowych nabytków.


Po chwili już pierwsze śrubki spadały do pojemnika a Emil prowadził nieprzerwany monolog o zastosowaniu wykręconych elementów i ich nowych możliwościach.


Obiecał też skonstruować robota dla mnie i babci, ale pod koniec dnia stwierdził że silnik jest zardzewiały więc musimy poczekać ;)


Myślę,że rozkręcanie urządzeń mogłoby się spodobać większości dzieci a z rozkręconych elementów można wykonać z dziećmi na przykład takie Roboty :


Share this:

, ,

CONVERSATION

2 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...