MOZAIKI I PUZZLE KAFELKOWEMamy to nieszczęście, albo i szczęście ze wciąż urządzamy nowy dom.
Nie jest łatwo...
Nasz "Bohater domu" - Tatuś, większość prac wykonuje sam.
Dla Emila to chyba szczęście bo ma okazję podpatrywać tatę przy pracy, uczyć się i naśladować a przy okazji nabyć wielu pożytecznych umiejętności. Tata zawsze ma odpowiedź na nurtujące dziecko pytania a cierpliwości mu nie brak :)
Ostatnio zainteresowania krążyły wokół kafelków.


Emil podpatrywał i sam układał, przymierzał, przyklejał i fugował na kawałku płyty gipsowej. Proces kładzenia - opanowany a na dodatek rozwinięty w kierunku plastycznych poczynań.
Na przykład:
na płycie z przyklejonymi i zafugowanymi kafelkami powstał malunek nakafelkowy - piękny krajobraz - do wmontowania w ścianie [ niestety nie mam dokumentacji ].
Zabawa też opanowała pojedyncze kafelki.
Oprócz układanek podobnych do zabawy z kostkami brukowymi, Emil bawił się rysując [ używał pisaków do ceramiki- takie polecamy, zwykłe mogą się zmazywać ] na poszczególnych kafelkach powtarzające się wzory.


Rysował też pojedyncze obrazki na kafelkach, które układał jak małe obrazki.


Wpadł na pomysł rozbijania kafelków [ najlepiej przez ściereczkę ze względów bezpieczeństwa ] i na powrót ich układania na zasadzie puzzle.


Duże pudełko małych, białych kafelków jest do dyspozycji Emila.
Ciekawe, co jeszcze z nich wymyśli?


Jeżeli i Wam zostanie kilka kafelków po remoncie - podrzućcie je dzieciom - będą wiedziały, co z nimi zrobić :)
Dzieci mogą też rysować kredkami lub pisakami zmywalnymi po kafelkach już położonych - może powstać ciekawa galeria naścienna lub podłogowa.

Share this:

, , ,

CONVERSATION

2 komentarze:

 1. Takie ręcznie malowane przez dziecko kafelki - cudowne ♥ Jeżeli macie możliwość posiadania tylu łazienek by Emil miał swoją własną - koniecznie 'wmontujcie' je w taką łazienkową ścianę kafelkową :) Za pomocą niepowtarzalnych dekorów powstanie niepowtarzalne wnętrze:) (ale z pewnością już na to sami wpadliście... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba będzie nam prościej dać Emilowi pisaki, żeby narysował już na położonych kafelkach ;))
   Takie małe, białe kafelki to świetne tło do działań!

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...