WIDOCZNE ZAPACHY


Dzisiaj pojechaliśmy do naszych zaprzyjaźnionych dziewczyn lat: 2,3 i 5.
Przygotowałam dla dzieci warsztat z zapachami.
Wcześniej pomalowałam na biało [sprejem], szklane butelki z recyclingu oraz buteleczki po perfumach.

Gdy butelki wyschły, razem z Emilem napełniliśmy je różnego rodzaju zapachami [wlewając płyny]. Użyliśmy, między innymi zapachu: kawy,herbaty,herbaty rumiankowej,płynu do mycia naczyń o zapachu miętowym, płynów do mycia o owocowych zapachach, perfumy,olejki, cynamon, goździki, pieprz, lawendę i inne.Zatkaliśmy butelki korkami lub ligniną .
Na miejscu, poustawiałam buteleczki przed dziećmi i zaproponowałam im, aby powąchały ich zawartość.Aby lepiej ją poczuć, mogły zamknąć oczy.


Dziewczyny odgadywały, co to za zapachy i wybierały swoje ulubione. Gdy już to zrobiły, zaproponowałam, aby narysowały na buteleczkach to, co poczuły, z czym im się te zapachy skojarzyły.


Karina zarysowała trzy butelki a jeden z zapachów nazwała: Bambucha.


Pola początkowo kolorowała, swoje wybrane zapachowe buteleczki, ale szybko zaczęła eksperymentować i mieszać swoje własne kompozycje zapachowe, "próbując" co chwila innych zapachów.

Malutka Nadia bezbłędnie odgadywała zapachy i tak sympatycznie o nich opowiadała, z czym jej się kojarzyły :)


Emil pokolorował jedną butelkę z leśnym zapachem, ale ogólnie, wolał opowiadać dziewczynom co mają robić, niż samemu się bawić ;)


To był radosny czas spędzony w świecie zapachów...

A tak wyglądały inne moje warsztaty na temat zapachów :                                                               PACHNĄCY AMULET

Share this:

, , ,

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...