TAKE PART in ART
Miłe mamy i kochane dzieci :)
ZAPRASZAM NA AUTORSKIE WARSZTATY!

W ramach projektu TAKE PART in ART w TEATRZE MAŁEGO WIDZA.
LINK.

Projekt edukacyjny TAKE PART in ART to seria autorskich warsztatów teatralnych, muzycznych, plastycznych i sensorycznych będących wyjątkową okazją do twórczego i radosnego spotkania ze sztuką. TAKE PART in ART to przestrzeń dla kreatywności i niczym nieskrępowanej dziecięcej wyobraźni. Atrakcyjne warsztaty i zajęcia służą nie tylko zabawie, ale przede wszystkim zachęcają do udziału w procesie twórczym, do eksperymentowania, doświadczania, fantazjowania, a także rozwijania wrażliwości na barwy, kształty, faktury, dźwięki. Dzieci, dzięki zabawie, która jest dla nich naturalną formą aktywności, poznają, badają i oswajają świat. Program TAKE PART in ART powstał z myślą o stwarzaniu dzieciom okazji do odkrywania własnych możliwości, kształtowania swojego charakteru, a łącząc elementy zabawy, pracy i nauki rozwijania ich wrażliwość i zdolności twórczych. Wszystkie nasze działania zakładają aktywne uczestnictwo dzieci w procesie twórczym, i to właśnie proces twórczy, a nie jego ostateczny efekt, jest w centrum naszych zainteresowań.

Od tego jak będziemy wprowadzać dzieci w „kulturalny świat”, jakie będą te ich pierwsze doświadczenia z różnymi formami sztuki, w jaki sposób będziemy budować ich wrażliwość, uczyć rozumienia różnorodnych zjawisk, kodów i symboli będzie zależało jakich będziemy mieli przyszłych, „dorosłych” twórców i odbiorców sztuki.


Już 15 marca pierwszy warsztat:
WIOSENNE OGRÓDKI I ICH LUDKI.
 

 Pierwsze wiosenne warzywa mają niepowtarzalny smak, zapach i kolor. Tęsknimy za nimi cały rok, nie możemy się ich doczekać, ale zaraz… po co czekać? Załóżmy mały ogródek już teraz. Dzieci przy odrobinie pomocy ze strony rodziców, odmierzą składniki do przygotowania masy plastycznej, którą potem małymi paluszkami rozgniotą w ogrodowych foremkach. Teraz dopiero zacznie się prawdziwie emocjonująca, sensoryczna zabawa w sadzenie, układanie, wciskanie, nagniatanie i projektowanie mini ogródka pełnego wiosennych roślin i warzyw. Na koniec ze wszystkich małych warzywniaków stworzymy wielki wiosenny ogród, do którego zaprosimy własnoręcznie zrobione, rzodkiewkowo - marchewkowe ludziki. Ciekawe, jakie opowiedzą nam historie?

ZAPRASZAM!

Share this:

,

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...