MINI OGRÓDKI, ICH LUDKI I BAJKIPo przygodzie z urządzaniem małego ogródka z "Holenderką" [ porcelanową figurką, której było samej smutno ], nabraliśmy ochoty na więcej!
Założyliśmy kolejne malutkie ogródki wraz z ich "ludkami".
Na wyprzedaży kupiłam kilka potrzebnych "eksponatów": duże, płaskie doniczki, kolorowe kamienie, ozdobne naczynia oraz figurki naszych bohaterów. Przeszukałam też nasze kolekcje .
Rozłożyliśmy przedmioty w ogródku babci i zaczęliśmy komponować kolejne ogródkowe; "Małe Światy".
Zaczęliśmy od dużych zmian w ogrodzie "Holenderki".


 Zniknęła metalowa pergola ze stawkiem, w jej miejsce ustawiliśmy, bardziej dostępną; porcelanową filiżankę z wodą i "nenufarem" [ kwiatem jabłoni ].
Do postaci dziewczynki dołączyły, także porcelanowe figurki: wesołej kozy oraz sarny. Ogródek zaczął żyć "porcelanowym życiem";)

Obok zaczęła się budowa domu i posesji - rubasznego jegomościa- Krasnala Siwobrodego.


W płaskiej doniczce z metalu ułożyliśmy: dywan z mchu z gruzu, stary korzeń wygładzony przez morze, przy którym za pomocą patyczków ułożyliśmy krasnalowy szałas.


Krasnal stanął przy korzeniu, obok swojej kolekcji cennych kamieni .
Był bardzo dumny ze swoich kamieni i pilnie ich strzegł.


Pod gałęziami przycupnęła wiewiórka a obok ustawiliśmy staw z muchomora.Słońce oświetlało skarby krasnala i wodę w stawku, zrobiło się pięknie.


Jeszcze szybciutko, w małej doniczce z rośliną  przycupnął mały jeżyk - to jego królestwo.


A chwilkę później, obok posesji krasnala pojawiła się zaczarowana kraina małej myszki.


Pojemnik z fioletowego szkła z zanurzoną w wodzie czerwoną bańką, metalowy stelaż ze świecznika, całość nakryta kryształową pokrywką z potłuczonej cukiernicy. Ziemia wyłożona kamykami znad morza i żwirkiem. Figurka małej myszki.To : Zaczarowana studnia z księżniczką zamienioną w mysz.

Jeszcze kilka ozdób z ceramiki i wszystkie ogródki ustawione wokół młodej brzozy, utworzyły  bajeczny świat .
Emil zaczął snuć opowieści i tworzyć dzieje mini ogródków.
Zaczął od dosyć gwałtownych akcji: Do zaczarowanej w mysz księżniczki przyszedł "Robal", który wyciągnął księżniczkę na wolność [ rozległą trawę ]. Długo ze sobą rozmawiali i bawili się :)"Holenderka" z wrażenia przewróciła się, Mysz schowała pod doniczkę.
Największe rewolucje czekał świat Krasnala, w którym wiatr zdmuchnął domek a powódź zalała ogród.


 Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze i wróciło na swoje miejsce a wszystkie postacie z ogródków spotkały się na zabawie.


A wieczorem ustawiliśmy w ogródkach lampioniki :


Share this:

, , , ,

CONVERSATION

4 komentarze:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...