PORTRETY EMOCJONALNEPomysł na takie portrety narodziły się trzy lata temu i wyglądał tak - LINK.
W tym samym klimacie powstały niedawno portrety postaci Emila i Marcela wykonane przez Emila.
Tym razem jednak nie odrysowywaliśmy konturów ciała a jego mniejszy kształt odrysowany z wydruków zdjęć postaci. Zastosowaliśmy tą technikę ze względu na ruchliwość małego Marcelka - trudno byłoby odrysować jego kształt :)
Na kartce Emil odrysował [ przykładając pod światło na oknie ] kształty swojego i braciszka ciała.


Kolejnym "zadaniem" było wypełnienie konturów kolorową, opisową lub symboliczną treścią - spontanicznym rysunkiem twórcy na swój własny temat oraz braciszka.


I tak: Marcel przemówił "A-GU", zyskał bezzębny uśmiech, długie rzęsy, energetycznego wira na brzuszku, postać pieska na body, wzorzyste rajtuzki. Całość wieńczy napis: "Super Baby"  i soczyste tło. Dzieło krzyczy radością :)


Z kolei w postaci Emila, głównym punktem stają się wentylatory, które napędzają emilową machinę :) Tajemnicza aura złożona z ładunków elektrycznych i ostrzeżenie w postaci "trupiej czaszki" pozostaje do dowolnej interpretacji odbiorcy, autor nie chciał zdradzić swoich myśli !


Zastosowana technika odrysowania konturów, ułatwiła dziecku pracę z rozpoczęciem rysunku, tak stresującą dla niektórych dzieci a jednocześnie nadała charakterystyczny, graficzny styl tak bardzo osobistym wyznaniom.

Zachęcam do zabawy - starsze dzieci z odrysowywaniem swojego, rodzeństwa i rodziny naturalnego konturu na papierze [ na przykład na kartonie po opakowaniu, papierze z rolki ].
Sympatyczna pamiątka, dobra zabawa i trochę szczerych prawd o nas samych :)


Share this:

, , ,

CONVERSATION

4 komentarze:

  1. Świetny pomysł. Muszę go podkraść :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzieki Ci za ten fajny pomysl! W czeartek mamy dzien wolny od przedszkolka, przyda sie jak znalazl :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...